Nowe produkty

Promocje

Usługi germano

wysyłka w 24h skontaktuj się z nami

Zestawy podsłuchowe

Stabilizacja kwarcowa, częstotliwość nadajnika podsłuchowego, skaner nasłuchowy itp. są to pojęcia, których najczęściej nie zna osoba niezwiązana z urządzeniami służącymi do inwigilacji. Zestawy podsłuchowe są swoistym zestawieniem w skład, którego w zależności od indywidualnych potrzeb wchodzi nadajnik radiowy (podsłuch) zbierający dźwięk oraz odbiornik podsłuchowy służący do odsłuchu tego, co wychwytuje i przesyła pluskwa. Ponieważ podsłuchy radiowe pracują na różnych częstotliwościach ważne jest to, aby odpowiednio dopasować do nadajnika odbiornik.

 

zestawy podsłuchowe

 

Tak też np. podsłuch kwarcowy pracujący na wysokich częstotliwościach, powyżej 400MHz nie będzie kompatybilny z odbiornikiem przestrojonym na częstotliwość 175- 190MHz. W tym konkretnym przypadku konieczne jest posiadanie skanera szerokopasmowego pracującego na podobnej częstotliwości. Wybór odpowiedniego zestawu podsłuchowego zawsze dobierany jest pod kątem przeznaczenia oraz oczekiwań klienta. Ważnym czynnikiem jest przede wszystkim zasięg, na jaki podsłuch ma przesyłać dźwięk. Do monitorowania mniejszych pomieszczeń np., jeśli biuro składa się z kilku pokoi w zupełności wystarczy prostszy nadajnik podsłuchowy.

Gdy jednak mamy do czynienia z większym pomieszczeniem gdzie ukryta będzie pluskwa a monitoring obiektu chcemy prowadzić z odległości 1000- 2000m idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie profesjonalnego podsłuchu kwarcowego.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na dobór odpowiedniego zestawu jest rozmiar pluskwy oraz jej czas pracy i zasilanie. Podsłuchy przesyłające sygnał do odbiornika na mniejsze odległości najczęściej są większych rozmiarów i w pomieszczeniach znacznie zagospodarowanych łatwo je zamaskujemy, jeśli jednak w pomieszczeniu nie znajduje się zbyt wiele przedmiotów gdzie można byłoby ukryć nadajnik po raz kolejny lepszym rozwiązaniem będzie podsłuch kwarcowy, który jest zawsze sporo mniejszy i prostszy do ukrycia.

Kupując zestaw do podsłuchu ważne jest także to, jaki mamy dostęp do pomieszczenia, gdzie chcemy umieścić nadajnik podsłuchowy. W sytuacji, kiedy bez większego trudu możemy wejść do danego pomieszczenia w zupełności wystarczy nam pluskwa pracująca od kilku godzin do kilku dni. Jeśli jednak nie zawsze możemy dostać się do pomieszczenia w celu wymiany baterii warto zastosować podsłuch o długim czasie pracy lub podsłuch zamaskowany choćby w przedłużaczu czy kontakcie posiadającym stałe zasilanie. Rozwiązanie to umożliwia nam nieograniczoną pracę operacyjną i nie naraża nas na zdemaskowanie podczas wymiany baterii.

Zarówno w zestawach mniej zaawansowanych jak i tych profesjonalnych odbiorniki podsłuchowe posiadają wyjścia słuchawkowe, przez co bez problemu możemy podłączyć dyktafon w celu nagrywania tego, co wychwytuje i przesyła do odbiornika podsłuch. Zarejestrowany materiał możemy zgrać na komputer lub odsłuchać bezpośrednio na dyktafonie.