Wykrywacze podsłuchów

 

 

wykrywacz podsłuchów

 

Wykrywacze podsłuchów to nowoczesne urządzenia służące do lokalizowania form inwigilacji. Dobór odpowiedniego miernika częstotliwości jest bardzo istotną sprawą gdyż oferowane urządzenia tego typu różnią się pod kątem zastosowań i przeznaczenia. Ponieważ zainstalowanie nadajnika podsłuchowego zajmuje dosłownie parę sekund i bardzo często przez niewielkie rozmiary lub finezyjny kamuflaż nie jest możliwe zlokalizowanie go bez zastosowania specjalistycznego sprzętu warto posiadać wykrywacz podsłuchów o szerokim zakresie skanowania różnego rodzaju podsłuchów. Na rynku detektywistycznym dostępne są wykrywacze podsłuchów radiowych mniej zaawansowanych jak i profesjonalnych wzbogacone o możliwość lokalizowania podsłuchów GSM, kamer bezprzewodowych jak i lokalizatorów GPS.

Dzięki wykrywaczom podsłuchów z serii ACECO mamy możliwość śledzenia przebiegu skanowania pasma na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD. Co nam to daje? Otóż dzięki tej funkcji jesteśmy wstanie określić stopień zaawansowania pluskwy. Jeśli miernik częstotliwości zatrzyma się nam dla przykładu na częstotliwości 183MHz mamy pewność, że nadajnik podsłuchowy przesyła sygnał drogą radiową na dystans 200- 400 m, a co za tym idzie odbiornik do odsłuchu dźwięku musi być ukryty dość blisko pluskwy. Jeśli natomiast wykrywacz zatrzyma się na częstotliwości powyżej 400MHz możemy być pewni, że mamy do czynienia z profesjonalnym podsłuchem kwarcowych, który przesyła sygnał do odbiornika nawet na odległość 2km. Mniej zaawansowane technicznie wykrywacze podsłuchu nie posiadają wyświetlacza LCD, lecz umożliwiają sygnalizację diodową, dźwiękową lub wibracyjną. Podobnie jak te bardziej profesjonalne są bardzo skuteczne, lecz w tym przypadku nie możemy przeanalizować częstotliwości znajdujących się w pomieszczeniu lub samochodzie a co za tym idzie określić, jakiego typu podsłuch zastosowano w stosunku do naszej osoby.

Wykrywacze podsłuchów z serii ACECO jak i Detector są proste w obsłudze oraz w pełni mobilne, dlatego też może wykorzystywać je zarówno w pracy, mieszkaniach, domach jak i biurach czy samochodach. Wykrywacze z najwyższej półki potrafią bez większego trudu zlokalizować zarówno aktywne jak i nieaktywne nadajniki podsłuchowe, lokalizatory GPS a nawet wyłączone telefony komórkowe, które np. bardzo często przemycane są do zakładów karnych itp. W obecnych czasach każdy może paść ofiarą niechcianej inwigilacji, ponieważ osoba szpiegującą może być zarówno nasz pracodawca, współmałżonek lub konkurencyjna firma chcąca zdobyć informacje dotyczące naszych dostawców lub rynków zbytu. Dlatego też wykrywacz podsłuchów staje się w XXI wieku takim samym urządzenie jak telefon komórkowy, który praktycznie każdy dzisiaj posiada.