Nowe produkty

Promocje

Usługi germano

wysyłka w 24h skontaktuj się z nami

Mikrosłuchawka

 

Mikrosłuchawki to dyskretne urządzenia służące do bezprzewodowej komunikacji. Czym są i jak działają? Mikrosłuchawka to niewielkich rozmiarów mikrofon, który wkłada się do ucha, aby usłyszeć naszego rozmówcę będącego po drugiej stronie telefonu. Jest on niezauważalny dla postronnej osoby, przez co bardzo często wykorzystywany jest przez pracowników ochrony lub do podpowiedzi podczas matur lub sesji egzaminacyjnej na studiach i różnych egzaminach.

Do zestawu niezbędne jest posiadanie pętli wyposażonej w czuły mikrofon, do której mówimy. W zależności od modelu mikrofon ten może być wbudowany bezpośrednio w pętlę, którą zakładamy na szyję lub przewodowy, który możemy ukryć pod krawatem, w rękawie marynarki lub pod kołnierzykiem. Mikrofon tego typu działa jak podsłuch wychwytujący dźwięk i przesyłający go za pomocą GSM do telefonu komórkowego, z którym nawiązaliśmy połączenie.

Doskonałym uzupełnieniem transmisji audio jest przekaz wideo. W tym celu pomocna może okazać się miniaturowa kamera bezprzewodowa zamaskowana w guziku oraz zestaw nadawczo odbiorczy i wszystkie niezbędne zasilacze pozwalają na przesyłanie obrazu droga radiową na odległość 100- 300m. Obraz możemy odtworzyć z łatwością na dowolnym komputerze.

Tak, więc zamaskowaną kamerą pokazujemy osobie będącej w odległości max. 300m obraz z naszej mini kamery na monitorze komputera a ta łącząc się z naszym telefonem komórkowych (dzwoniąc na nasz telefon) udziela nam podpowiedzi, które tylko i wyłącznie my słyszymy za pomocą mikrosłuchawki umieszczonej w uchu.

Zestawy egzaminacyjne w zależności od potrzeb i oczekiwań można komponować w dowolny sposób i zgodnie ze swoimi indywidualnymi oczekiwaniami, ponieważ dostępne są mniej zaawansowane mikrosłuchawki analogowe jak i profesjonalne mikrosłuchawki cyfrowe charakteryzujące się wysokiej klasy dźwiękiem, wymiennymi filtrami oraz bardzo długim czasem pracy.