Nowe produkty

Promocje

Usługi germano

wysyłka w 24h skontaktuj się z nami

Mikrofony do dyktafonów

Mikrofony szpiegowskie to niewielkich rozmiarów urządzenia, których zadaniem jest zbieranie dźwięku. Wykorzystywane są one najczęściej w nadajnikach radiowych, podsłuchach GSM czy też mini rejestratorach audio wideo.

Oprócz tego mikrofony szpiegowskie są swoistym uzupełnieniem konwencjonalnych dyktafonów cyfrowych posiadających wyjście mikrofonowe. Dzięki nim nagrywanie dźwięku staje się dużo prostsze i bardziej dyskretne. Niewielkich rozmiarów od 4 do 8mm mikrofon osadzony na przewodzie podłączony do wspomnianego dyktafonu cyfrowego czy podsłuchu GSM ukrytego głęboko za szafą czy w samochodzie jest praktycznie nie do zauważenia. Dzięki temu monitorowanie danego pomieszczenia czy obiektu jest znacznie łatwiejsze i nie naraża nas aż tak na zdemaskowanie.

Podobnie sprawa wygląda, jeśli posiadamy czuły dyktafon i chcemy zarejestrować ważne dla nas spotkanie a sytuacja nie pozwala na wyciągnięcie rejestratora na zewnątrz. Mikrofon szpiegowski w takiej sytuacji ukryty w rękawie marynarki czy koszuli czy też pod krawatem lub klapą marynarki doskonale zbierze dźwięk bez zdradzania swojej obecności.

W zależności od indywidualnych potrzeb mikrofony tego typu mogą przybierać różne formy, dzięki czemu zastosowanie ich jest bardzo szerokie. Do najbardziej popularnych zaliczyć można tradycyjne mikrofony przewodowe do dyktafonów, mikrofony kamuflowane w długopisach oraz igłach.

Cechą wyróżniającą podsłuchy przewodowe są z pewnością niewielkie wymiary, wzmocniona czułość, atrakcyjna cena jak i szybki czas montażu. Wystarczy jedynie wtyk jack 3,5mm wpiąć w wyjście mikrofonowe i jeśli istnieje taka możliwość dostroić nasz dyktafon pod zewnętrzny mikrofon a następnie uruchomić i ukryć zestaw.