Podsłuchy GSM


Podsłuchy GSM to nowoczesne urządzenia z branży inwigilacji wykorzystujące w przeciwieństwie do nadajników radiowych technologię GSM. Oznacza to, że zasięg urządzenia podsłuchowego staje się globalny a monitoring możemy prowadzić z dowolnego miejsca na ziemi.

 

podsłuchy GSM

 

Podsłuchy GSM są bardzo łatwe w obsłudze i nawet laik jest w stanie sobie z nimi poradzić. Instalacja urządzenia polega na włożeniu karty SIM dowolnego operatora do urządzenia i podrzucenia pluskwy w interesującym dla nas miejscu. Następnym krokiem jest konieczność wykonania połączenia na tylko nam znany numer umieszczony w nadajniku.

Po tej czynności możemy usłyszeć, co dzieje się w pomieszczeniu gdzie ukryty został podsłuch GSM. W zależności od modelu pluskwa tego typu może posiadać bardzo przydatną funkcję VOX- czyli tzw. detekcję dźwięku. W chwili, kiedy mikrofony wychwycą dźwięk w swoim pobliżu oraz gdy na karcie SIM umieszczonej w pluskwie będą środki podsłuch sam odzwoni na nasz numer telefonu, z którego wcześniej wykonaliśmy połączenie. Funkcja ta daje ogromny komfort użytkownikowi, ponieważ podsłuch sam informuje nas o tym, jeśli coś dzieje się w jego otoczeniu.

Podsłuchy GSM w zależności od potrzeb i oczekiwań posiadają zróżnicowany czas pracy. Najczęściej na jednym ładowaniu potrafią pracować od 3 do 5 dni, jednak po specjalnej modyfikacji czas pracy może stać się nieograniczony. Doskonałym przykładem mogą być podsłuchy GSM zamaskowane w kontaktach, listwach zasilających lub myszkach komputerowych, czyli urządzeniach posiadających stałe zasilanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów istnieje możliwość zabudowania pluskwy GSM w przedmiocie dostarczonym do naszej firmy. Oprócz tego w ofercie dostępne są nadajniki podsłuchowe kamuflowane w telefonach, pendrive, popielniczkach itp. Warto także zaznaczyć, iż podsłuchy GSM doskonale nadają się do dyskretnego prowadzenia nasłuchu tego, co dzieje się w kabinie kierowcy samochodu. Uruchamiając dodatkowo na karcie SIM umieszczonej w pluskwie u operatora sieci funkcję lokalizowania możemy z łatwością dodatkowo namierzać pojazd.
Co jeszcze może wyróżniać podsłuchy z tej serii? Przede wszystkim to, że są one bardzo trudne do wykrycia. Nadajnik tego typu można namierzyć albo w momencie, kiedy jest on aktywny w danej chwili, czyli kiedy ktoś prowadzi nasłuch lub też przy użyciu bardzo zaawansowanej technicznie aparatury pozwalającej na wykrycie aktywnych i nieaktywnych nadajników zbudowanych na zasadzie półprzewodników.